Dan Armije Bih

Naša škola je i ove godine obilježila Dan Armije Bosne i Hercegovine i Dan Samostalnog Drežanskog bataljona, jedan od najvažnijih datuma u novijoj historiji naše države.

Obzirom na okolnosti i mjere prouzorokovane epidemijom koronavirusa, ovaj značajan datum obilježili smo nešto skromnije nego ranijih godina, ali su se naši učenici i uposlenici potrudili da se prisjete svih onih koji su branili i odbranili suverenitet i nezavisnost naše i jedine nam domovine, Bosne i Hercegovine.

Učenici su, u pratnji nastavnika, posjetili mezarje, položili cvijeće i proučili fatihu na mezaru rahmetli Mustafe Beglerovića, ratnog komadanta Samostalnog Drežanskog bataljona, te fatihu za sve poginule šehide Drežnice.

U videoprilogu i galeriji slika ispod pogledajte kako je to izgledalo:


Zajedno sa školama OŠ “Bijelo Polje”i OŠ “Vrapčići” upriličen je i konkurs literarnih i likovnih radova, a najbolji su dobili prigodne poklone.

Nagrađeni literarni radovi na temu „Dan Armije RBiH“ za područje sjever:

  1. mjesto – Senida Beglerović, Osnovna škola „Vrapčići“
  2. mjesto – Ina Kuko, Osnovna škola „Bijelo Polje“
  3. mjesto – Đana Bečić, Osnovna škola „Drežnica“

Nagrađeni likovni radovi na temu „Dan Armije RBiH“ za područje sjever – od VI do IX razreda

  1. mjesto – Amna Beglerović, Osnovna škola „Vrapčići“
  2. mjesto – Đana Bečić, Osnovna škola „Drežnica“
  3. mjesto – Harisa Nazdrajić, Osnovna škola „Bijelo Polje“

Nagrađeni likovni radovi na temu „Dan Armije RBiH“ za područje sjever – od III do V razreda

  1. mjesto – Nudžejma Alić, Osnovna škola „Vrapčići“
  2. mjesto – Dženisa Mujić, Osnovna škola „Drežnica“
  3. mjesto – Elmedina Logo, Osnovna škola „Bijelo Polje“

Nagrađeni likovni radovi na temu „Dan Armije RbiH“ za područje sjever – I i II razred

  1. mjesto – Din Ali Begluk, Osnovna škola „Drežnica“
  2. mjesto – Jasmina Zlojić, Osnovna škola „Drežnica“
  3. mjesto – Hamza Krvavac, Osnovna škola „Vrapčići“

Nagrađeni radovi na temu Drežanskog bataljona:

Nagrađeni likovni radovi od VI – IX razreda

  1. mjesto – Jasmina Mušić, IXb razred, Gornja Drežnica
  2. mjesto –  Dženisa Pendić, VIIIb razred, Gornja Drežnica
  3. mjesto – Ajdin Hodžić, VIb razred, Gornja Drežnica

Nagrađeni likovni radovi od I do V razreda

  1. mjesto – Amna Šamerić, Vb razred, Gornja Drežnica
  2. mjesto – Ramiz Vricić, Vb razred, Gornja Drežnica
  3. mjesto – Farah Kajić, Vb razred, Gornja Drežnica/Sarah Begluk, Vb razred, Gornja Drežnica

Nagrađeni literarni radovi od VI do IX razreda

  1. mjesto – Đana Bečić, VIIb razred, Gornja Drežnica
  2. mjesto – Nidal Mušić, VIb razred, Gornja Drežnica/Arminesa Šutić, VI razred, Gornja Drežnica
  3. mjesto – Erna Bećić, VIIIb razred, Gornja Drežnica

Nagrađeni literarni radovi od I do V razreda

  1. mjesto – Medina Mujić, IIIb razred, Gornja Drežnica
  2. mjesto – Ena Kajić, IVb razred, Gornja Drežnica
  3. mjesto – Jasmina Zlojić, IIb razred, Gornja Drežnica

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana.