Dan Armije RBiH

U periodu od 12.-15. 4. 2019. godine, u organizaciji JOB-a Mostar-Sjever, te onovnih škola: JU OŠ „Drežnica“, JU OŠ “Vrapčići” i JU OŠ “Bijelo Polje”, obilježena je 27. godišnjica od formiranja Armije RBIH i Samostalnog Drežanskog bataljona.

Prva u nizu aktvinosti bila je priredba, održana 12. 4. 2019. godine, u prostorijama naše škole u Gornjoj Drežnici, nakon koje su održana takmičenja u sportskim aktvinostima.

U ponedjeljak, 15.4.2019. godine, posjećen je Memorijalni centar u Donjoj Drežnici, gdje je nakon prigodnog govora položeno cvijeće i proučena Fatiha svim poginulim borcima Armije RBiH.

Istog dana je centralna svečanost upriličena u prostorijama škole u Bijelom Polju, gdje je održana priredba, te takmičenja u sportskim aktivnostima i likovna kolonija, a najboljim učenicima su uručeni pehari i prigodne nagrade.

Učenici naše škole su ostvarili zapažene rezultate:

Naida Alić-1. mjesto (kros)

Adel Kurtović-2. mjesto (kros)

Aid Kurtović- 1. mjesto (streljaštvo)

Minel Zukić-2. mjesto (streljaštvo)

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *